Cantina

zde najdete nahrávky, fotografie a další informace o Cantině

Cantina je umělecký projekt, který vychází z původního otevřeného projektu sdružení Voicecamp - "sboru, kde zpívat může každý". Pod vedením Blanky Laurychové se sbor po téměř pěti letech posunul do takové úrovně a měl nasbírano tolik repertoáru, že jsme se rozhodli natočit CD.
Srdečně vás zveme na koncert a křest CD Cantina „V dúhém poli“

Cantina je vokálně-instrumentální soubor, ve kterém se sešli někteří členové kapely Moberg Ensemble a sboru Apsora.  Jejich zpracování moravských a českých lidových písní zní na prvním společném CD jako filmová hudba. Zpěváky neprofesionály, které spojuje láska k hudbě a radost ze zpěvu, na CD doprovází špičkoví muzikanti: autorka aranží, držitelka Ceny Anděl (za album Smrtihlav - Petr Nikl & Lakomé Barky) Blanka Laurychová, kytarista kapely Vitacit Pavel Kuře Hejč, baskytarista Luděk Adámek, akordeonista Jaroslav Krasničan, umělecká vedoucí Batocu a taneční pedagožka HAMU Monika Rebcová a další.

Album si můžete legálně stáhnout na stránce Clickmusic.cz

Koncert se křtem, na kterém zazněly nejen písně z debutového CD „V dúhém poli“ v akustickém provedení, se konal v pátek 4. prosince 2015 od 20:00 v Divadle Dobeška. Fotografie si můžete prohlédnout na našem profilu zde

píseň Svítilo mě slunko - ukázka z alba V dúhém poli:

https://www.youtube.com/watch?v=7olP59SIo0U
 

Děkujeme firmě Top Monks a Petře Pospíšilové za finanční příspěvek, který bude použit na částečné uhrazení nákladů spojených s nahráváním.

Děkujeme rovněž Professional Sound Studio Praha  za vstřícnost a podporu.