Karel Fišer

Od roku 2000 pracuji neziskových organizacích na různých manažerských pozicích a jako PR. Jako terapaeut a lektor vedu různé typy skupin, věnuji se i individuální práci s klienty - terapeuticky i jako kouč.  Věnuji se i vlastnímu podnikání - v roce 2006 jsem spolu se svou ženou založil kongresovou a produkční agenturu. Působím jako externí poradce pro PR a koučink v řadě projektů.

Vystudoval jsem Fakultu humanitních studií UK Praha a procházím pětiletým výcvikem ve skupinové psychoterapii Instep, kontinuálně se vzdělávám v terapii (gestalt, narativní přístup) a v koučinku (Koučink Centrum Praha), navštěvuji odborné kurzy a semináře. Absolvoval jsem rekvalifikační masérský kurz (Dexter Academy Prague).

Mou vášní a předmětem zkoumání je zpěv. Zajímá mě především práce v souvislostech duše a těla. V roce 2010 jsem založil občanské sdružení Voicecamp, které svou činnost pro širokou veřejnost zaměřuje právě na práci s hlasem.

Jsem šťastně ženatý, se ženou vychováváme dvě krásné dcery.

___________________________________________________________________________________________________________________

   “Je mnoho cest k Bohu...Já si vybral cestu zpěvu a tance“  Jalalludin Rumí, perský mystik, učitel a básník

 "Od malička jsem rád zpíval. Jako většina dětí, i já jsem se velmi styděl. Hudba mě přitahovala, ale na důkladnější studium jsem byl líný. Hned jak to šlo, utekl jsem z hodin kytary a nad proroctvím rodičů o tom, jak toho jednou budu litovat, se jen pousmál. Zpěv mě pak doprovázel životem i nadále; byl jsem nadšeným fanouškem různých kapel, zpěvaček a zpěváků, zpíval jsem si sám i při různých příležitostech s přáteli.
 Po absolvování vysoké školy jsem se jednoho dne konečně rozhodl a přihlásil se do soukromých hodin zpěvu. U nich jsem, s vystřídáním několika učitelů, vydržel několik let. Moje dobrodružná cesta za mým hlasem pak pokračovala na workshopech  vedených našimi a zahraničními lektory. Všem děkuji za předání cenných darů a za inspiraci.

 Zpěvu, hledání svého hlasu, toho vnitřního i toho, který je slyšet navenek se věnuji nadále. Ve své profesi jsem v kontaktu s hudbou a hlavně hlasem stále. Svoje dvě dcery vedu k lásce ke zpěvu a podobně se snažím působit i na širší okolí. V letech 2003- 2006 jsem organizačně vedl sbor Apsora, od roku 2008 sbor Raduga a od r. 2010 Vocal Ensemble Cantina. Cesta k mému hlasu je pro mne cestou k sobě samému a k tomu, co nás všechny přesahuje. Je to cesta nekonečná, fascinující a dobrodružná. Při zpěvu cítím spojení sám se sebou, jednotu s ostatními zpěváky i posluchači, s Tím, co nás přesahuje..
 Vše výše uvedené zde píši proto, abych přiblížil svou cestu a alespoň ve stručnosti se podělil o své zážitky se zpěvem. Také abych přizval vás, kteří třeba právě teď doma sedíte a říkáte si: jak já bych si s chutí zazpíval, zazpívala… Začněte zpívat! Je to zdravé! Zvládne to každý!"
  KF

www.voicecamp.cz

Máš hlas, tak zpívej! Ovidius